Swing Gate Turnike

Swing Gate Turnike Nasıl Çalışır?
Basit ve Kolay Geçiş İçin

Günümüzde, güvenli ve kolay geçiş için birçok turnike türü sunulmaktadır. Bunlardan birisi de swing gate turnikelerdir. Bu turnikeler, basit ve kolay geçiş için tasarlandı ve kullanımı oldukça kolaydır.

Swing Gate Turnike Sistemleri isteğe göre çift yönlü olarak kullanılabilmektedir. Sistemin ergonomisi hem giriş şeklinde hem de çıkış yönü aktif edilerek de çift yönde kullanılmaya olanak sağlamaktadır.
Giriş ve çıkışlarda yoğunluğun yaşandığı durumlarda, çıkışların serbest tutulması amacıyla tek yönlü de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bu geçişler kullanıcının tercihlerine göre kontrollü ya da serbest geçiş şeklinde olabilmektedir.Yangın, deprem, elektrik kesintisi gibi durumlarda swing gate turnike sistemleri serbest geçişe olanak vermekte ve can güvenliği açısından son derece güvenlidir.

Vip turnike sistemleri motorlu ve motorsuz olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Motorlu turnike sistemleri bozuk para, barcode, jeton, mifare, proximity okuyucu, parmak izi okuyucu gibi giriş kontrol panelleri ile uyumlu olarak çalışabilme özelliğine sahiptir.
Özel ya da kamu kurum ve kuruluşlarında geçiş için kullanılan turnike sistemleri genelde Vip turnike, engelli turnike, motorlu küpeşte gibi isimlerle adlandırılmaktadır.

Turnike içerisindeki elektronik kartı sayesinde ayarlanabilen bir süre sonra kendi otomatik kapanır ve kilitlenir. Kapanma ve açma esnasında araya bir insan veya nesne girerse arada kalan insan veya nesneye zarar vermez, motor debriyajı sayesinde belirli bir kuvvetle iterek, kaydırır. Tüm Adilo Bilişim Swing Gate Turnikelerinin TSEK , ISO ve CE belgeleri mevcuttur.

ADİLO BİLİŞİM

Swing Gate Turnike Modelleri

Swing Gate Turnike Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Swing gate turnike sistemleri ile günlük hayatta; kamu kurum ve kuruluşlarında, fabrikalarda, eğitim kurumlarında, restoranlarda, spor ve eğlence tesislerinde, bankalarda, ofis ve yönetim binalarında vb. bir yerin giriş alanlarında karşılaşmaktayız.

Kullanım alanları olarak yemekhane, üye ve çalışan takip, öğrenci takip, vip geçişi, engelli geçişi, vb. birçok alanda kullanılmaktadır. Misafir, çalışan, engelli geçişi gibi geçişlerin sağlanmasında en çok tercih edilen ekipmanların başında gelmektedir.

Adilo Bilişim’in hızlı, güvenli ve kullanımı kolay ileri teknolojiye sahip turnikeleri eşsiz fiyat politikası ile müşterilerine sunmaktadır. Turnike sistemleri standart özellikleri ile sınırlı değildir, birçok değişik modda kullanılabilmektedir. Adilo Bilişim turnike yazılımları Swing Gate Turnikelere uygulanarak ihtiyaca yönelik benzersiz özellikler ile kişisel hale getirilmektedir.

Engelli turnikesi

Engelli Turnikesi

Engelli Turnikeler: Herkes İçin Erişilebilir Bir Dünya

Günümüzde, engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli çözümler sunulmaktadır. Bu çözümlerden birisi de engelli turnikelerdir. Engelleli turnikeler, engelli insanların günlük hayatını kolaylaştırmak ve onlara erişilebilir bir dünya sunmak amacıyla tasarlandı.

Engelleli turnikeler, geniş açılışları ve yavaş hareket hızları ile engellilerin rahat bir şekilde geçebilecekleri alanları sağlar. Bu turnikeler, aynı zamanda güvenli bir şekilde geçişi de sağlar ve engellilerin düşme riskini azaltır.

Engelleli turnikeler, çeşitli yapılar ve mekanlar için tasarlandı. Bu turnikeler, alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar, iş yerleri ve diğer önemli yerler için ideal bir çözümdür. Ayrıca, bu turnikeler, kolay kurulumu ve kullanımı ile de oldukça pratiktir.

Sonuç olarak, engelli turnikeler, engelli insanların hayatını kolaylaştırmak amacıyla tasarlandı. Geniş açılışları, yavaş hareket hızları ve güvenli geçişi ile engellilere erişilebilir bir dünya sunar. Bu turnikeler, alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar, iş yerleri ve diğer önemli yerler için ideal bir çözümdür.

Swing Gate (Vip) Turnikelerle Kullanılan Biometrik Cihazlar

Geçiş kontrolünü ve erişimini sağlamak amacıyla kullanılan turnike sistemi seçimleri isteğe göre güvenlik sistemleri birbirleri ile paralel şekilde çalıştırılabilmektedir. Adilo Bilişim Swing gate turnikeleri müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre turnikelerin üzerine kart okuyucu, parmak izi okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları donanımları monte edebilmektedir.

yine bu turnikeler butonlarla kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunmaktadır. Tek buton ya da çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde turnike kolunu açmak ve kapamak için tek bir buton varken, çift buton kontrolünde turnike kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton yer almaktadır.

Farklı turnike sistemleri ile işletmelerde giriş-çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, okullar vb. gibi birçok yer güvenle kontrol altına tutulabiliyor. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda personel kısıtlaması uygulamalarıyla yetki sahibi olmayan kişilerin belirli alanlara olan erişiminin engellenmesi amacıyla da kullanılıyor.

Türkiye nin en kapsamlı ve büyük Turnike üretici firmaları ile çalışan firmamızın  amacı eşsiz müşteri hizmetleri ile erişim kontrol sistemleri için en kaliteli ve ileri teknolojiye sahip ürünleri müşterimize sunmak olmuştur.  Tüm kurum ve kuruluşlara özel çözümler üreten firmamız uzman ve gerçekçi kadrosuyla güvenliğinizi üst seviyeye taşımaktadır. Satış ve montaj sonrasında teknik ekibimiz ile verdiğimiz destek problemsiz geçiş kontrol sağlama olanağını da sağlamaktayız.

Projeleriniz için yerinde ücretsiz keşif yaparak turnike sisteminin uygulanacağı alanda en verimli şekilde kullanılacak ürün ve çözümler sunmaktayız.  İhtiyacınıza ve bütçenize uygun çözümlerimiz için müşteri temsilcilerimizle 0212 221 03 20 numaralı telefondan bilgi alabilir 

.

swıng gate turnike
ADİLO BİLİŞİM

Referanslarımız