Bekçi Tur Kontrol Sistemi

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Nedir?

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Güvenlik personeli ile korumanın sağlandığı alanların güvenlik ve emniyet gereksinimlerini karşılamak için planlanan devriye turlarının gerçekleşip gerçekleşmediğini kayıt altına alan sisteme bekçi tur sistemi denir. 

Güvenlik personelinin oluşturulan kontrol noktalarını belirlenen zaman dilimlerinde ziyaret etmesi ile alanın kontrolü sağlanır. Daha sonra bilgisayar ortamına aktarılan veriler detaylı şekilde raporlanabilmektedir. 

Bir devriye tur kontrol sistemi uygulanması kurum ve kuruluşların zaman içinde doğru bir şekilde personelini izleme, güvenlik hizmetini üst seviyeye taşıma, daha etkin bir şekilde varlıklarını ve canını koruması için yardımcı olmaktadır. Bu nedenle artık bir çok yerde  kullanılmaktadır.

ADİLO BİLİŞİM

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Modelleri

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Önemi

Günümüzde güvenlik görevlisi ile güvenliğini sağlayan birçok kurum, kuruluş ve özel yaşam alanları bulunmaktadır. Birçok kez karşılaştığımız, duyduğumuz, okuduğumuz, haberlerde izlediğimiz güvenlik personelinin dikkatsizliği ya da görev ihlali sonucunda ortaya çıkan olumsuzluklar yaşanmaktadır.

Örneğin tesis alanının büyüklüğü, hava şartlarının olumsuzluğu devriye alanının çok katlı olması, personelin uyuması vb. durumlar güvenlik görevlisinin o an devriye programına uymaması için etken olabilir.

Güvenlik personelinin görev ihlali sonucu oluşabilecek Vandalizm, hırsızlık, kurumsal casusluk, yangın, su baskını ve zarar verici kazalar ile oluşabilecek can kayıplarını ya da pahalı kayıpları önlemek için tasarlanmıştır.

Parite Bekçi Tur Sistemi

Adilo Bilişim sizlere üretici firma tarafından tavsiye edilen fiyat politikası ile uygun fiyata satın alabileceğiniz en işlevsel ve zahmetsiz Bekçi (Devriye) Tur sistemlerini farklı ürün seçenekleri ile sunmaktadır. Bu sistemi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu Türkiye’de üretilen yerli ürünlerin tercih edilmesidir.

Yurt dışından ithal edilen ürünlerinin tamir masrafları yüksek ve yedek parça stoklu bulunmamaktadır. Örnek verecek olursak ithal bir Bekçi (Devriye) Tur Sisteminde  işlemci yandığı zaman mecburen yeni bir cihaz almanız gerekmektedir.

Parmak izi teknolojisi sayesinde, her devriyede yapılan kontrol hassas bir şekilde kaydedilerek güvenlik standartlarınızı sunar. Bu sistemi kullanarak, güvenlik önlemlerinizin performansının artırılmasının yanı sıra, kişisel verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar. Ayrıca sistemimizin kullanımı kolay kurulum ve veri erişimi ile değişim hızınızı artırır. Güvenlikte yeni bir geçiş sınavı ve en üst düzeyde koruma sağlamak için Parmak İzli Devriye Tur Sistemi sizi bekliyor!

Bekçi Tur Sistemi Nasıl Çalışır?

Bekçi tur kalemi, Bekçi tomu, Kontrol noktası ve Bekçi tur yazılımı olmak üzere 4 parçadan oluşmaktadır.

Devriyenin yapılmasının istendiği alanlarda duvara basit pilsiz kontrol noktaları monte edilir güvenlik görevlisi devriye turu sırasında bu kontrol noktalarına küçük bir el feneri ebatın da olan Bekçi tur kalemini okutarak diğer kontrol noktasına yönelir ve aynı işlemi gerçekleştirir.

Tamamlanan Devriye turunun ardında bekçi tur kalemi ile toplanan veriler bir usb kablo yardımı ile bilgisayar ortamına aktarılır. Bilgisayara kurulan yazılım yardımı ile tur raporları alınabilir ve bu raporlar sayesinde belirlenen bölgelerin hangi tarihte, saat kaçta, hangi görevli tarafından kontrol edildiği, kolaylıkla izlenerek tespit edilebilir.

bekçi tur kontrol sistemi
ADİLO BİLİŞİM

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Yazılımı

Adilo Bilişim devriye tur programı ile tüm devriye turlarını detaylı bir şekilde raporlayabilirsiniz. Hangi personelin saat kaçta hangi alanları kontrol ettiğini yada ne kadar sürede devriyeyi tamamladığı gibi detayları belirleyeceğiniz zaman aralığında raporlayabilirsiniz.

İncelemeniz için aşağıya bir ka. tane devriye tur sistemi programına ait rapor görüntüleri ekliyoruz. Konu hakkında merak ettiğiniz tüm detaylarla ilgili her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bekçi tur kontrol sistemi fiyat konusunda ekibimizle  iletişime geçebilirsiniz.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi nerelerde kullanılır?

– Güvenlik şirketleri: Personeli izlemek, koruma devriye turlarını yönetmek ve raporlama yapmak için.

– Eğitim Enstitüleri: Öğrencilerinin güvenliğini artırmak için

– Emlak – Konut Şirketleri: Kendi binalarını hırsızlık ve hasarlara karşı korumak için

– Maliye Enstitüleri: Dış tehditlere karşı güvenliğini sağlamak için

– Depo Departmanları: Mal güvenliğini sağlamak için

– Üretim tesisleri: Üretim sürecinin her yönüyle zararlardan ve kayıt dışı olaylardan korumak için

– Özel yaşam alanları, siteler: Can ve mal güvenliğini sağlamak için

– Plazalar: gerektiğinde kat içleri ve dış alanın güvenli kontrolünü sağlamak için

Bu saydıklarımızın dışında 7/24 güvenlik personeli ile korunan oteller, hava alanları, ulaşım tesisleri, eğlence merkezleri, fabrikalar, vb. tüm alanların bekçi tur sistemi ile güvenliği arttırılabilir ve kontrolü sağlanabilir.

Adilo Bilişim Bekçi Tur Devriye kontrol Sistemi hakkında bilgi almak için 0212 221 03 20 den bize ulaşabilirsiniz.

REFERANSLARIMIZ