Parmak İzi Okuyucular

Parmak İzi Okuyucu Sistem Nedir?

Parmak izi okuyucular parmağın biyometrisini ölçerek biyolojik verileri analiz eder ve hafızasına kaydeder.İnsan vücudunun biyometrik özellikleri kişiye özel ve benzersizdir dolayısı ile duruma kişisel kimlik biçimi de diyebiliriz. Parmak izi okuyucular da hata oranı yok denecek kadar azdır çünkü bu cihazlar 50.000 farklı parmak izini birbirinden ayırabilen teknolojiye sahiptir.

[Parmak izi okuyucular kişiye özgü olan, parmak üzerinde bulunan eşsiz desenin yüksek çözünürlüklü görüntüsünü oluşturan cihazlardır. Oluşturdukları görüntüyü hafızasına depolayarak her okumada aynı kişinin tanımlamasını yapıp kayıt altına almaktadır. Parmak izi cihazların okuma hızı kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilmektedir.

ADİLO BİLİŞİM

Parmak İzi Okuyucu Modelleri

Parmak İzi Okuyucular Nasıl Çalışır?

Parmak izi cihazları 5 ana kısımdan oluşmaktadır. Bunlar; sensör, işlemci, veri tabanı, ekran – ara yüz ve yazılım. Bu 5 ana parçayla okuma,  karşılaştırma ve kayıt işlemlerini yapan Parmak izi Okuyucu topladığı verileri Wİ-Fi, Ethernet yada USB portları ile bağlantı kurularak bilgisayarınıza aktarabilmektedir.

Adilo Bilişi PDKS yazılımları ile personellerinizin giriş-çıkış saatlerinin takibini sağlayabilir, mesai ve maaş hesaplamalarını yapıp bordro hazırlayabilir, devamsızlık ve vardiya raporları ile performans değerlendirmesi yapabilirsiniz.,

Parmak İzi Okuyucular

Parmak İzi Okuyucular Nereler de Kullanılır?

Parmak izi okuyucular kamu kurumlarında, özel kuruluşlarda, evlerde ve ofislerde kısacası üst düzeyde güvenlik sağlamak istenen her alanda kullanılmaktadır.

Çalışanların takibinde hızlı, gerçekçi, doğru verilerle hareket edip iş yükünü azaltmak isteyen her kuruluşun kullanabileceği cihazlardır.

Parmak izi cihazlar güvenlik sektöründe büyük önem taşımaktadır. Biometrik verilerin taklit edilememesi, değiştirilememesi, çalınamaması gibi özellikleri güvenlik koşullarını en üst seviyeye taşımak için çok önemli faydalar sağlamaktadır. Cihazların bir çok güvenlik sistemi ile entegre edilebilmesi kullanım alanını genişletmektedir.

Özel bilgi veya değerli eşyalarınızın bulunduğu alanlara, parmak izi ile çalışan kilit sistemlerini kullanarak giriş-çıkışlara kısıtlama getirebilir. İsteğe ve ihtiyaca göre oluşturduğumuz özel yazılımlarımızla kayıt altına alabilirsiniz. Artık çok sık olarak özel yaşam alanlarında da

parmak izi okuyuculu kapı kilidi

kullanılmaktadır. Bu kullanım için oldukça şık modeller de bulunmaktadır. 

Turnike geçiş sistemlerine parmak izi okuyucuları monte ederek geçişlerin güvenliğini en üst seviyeye taşıyabilir ve kısıtlamalar getirebilirsiniz.

Parmak İzi Okuyucuların Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

1- Parmak izi okuma cihazları hızlı, gerçekçi ve doğru veriler sağlar ve kullanımı kolaydır.

2- Bir şifre tahmin edilebilir ama parmak izi tahmin edilemez.

3-  Parmak izleri en güvenilir kimliktir sahtesi yapılamaz

4- Geçiş kartı, şifre, anahtar unutulabilir veya kaybolabilir ama parmak izi unutulmaz, kaybolmaz.

5- Parmak izi ödünç verilemez ve bu sayede her zaman gerçek kişiye ait doğru veriler sistemde kayıt altına alınır.

6- Parmak izi okuyucuların hata riski yoktur.

7- Parmak izi okuyucu sistemler ile kişi kısıtlaması yapılabilir yada zaman sınırlaması konulabilir.

8- Dönemsel veya sözleşmeli çalışanlarınıza sürekli kart çıkarma iş yükünü ortadan kaldırır ve kart maliyetinden sizi kurtarır.

Parmak İzi Okuyucu Fiyatları

Firmamız siz değerli müşterilerimize parmak izi sistemleri konusunda uzman ve sektördeki yenilikleri, gelişmeleri yakından takip eden genç, dinamik, güler yüzlü personelleri ile ihtiyacınıza yönelik çözümler üreterek sonuç odaklı hizmet vermektedir. Parmak izi alımlarınızda personelimiz tarafından montaj işlemleri yapılarak nasıl kullanılacağı konusunda eğitimler birkaç saat içinde verilir ve sisteminiz aynı gün aktif hale getirilir. Hizmet öncesi -sonrası takıldığınız ve merak ettiğiniz konularda destek ekibimizle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

Parmak izi okuyucular sahip oldukları özelliklere göre fiyatlarında farklılık göstermektedir.

Bu özellikler parmak izi kapasitesi, ekran tipi, tanıma hızı, sensör versiyonu, log kapasitesi iç-dış ortam uyumluluğu. Firmamız direkt ithalatını yaptığı güncel teknojiye sahip kaliteli parmak izi okuyucular ile her bütçeye uygun cazip fiyatlar sunmaktadır. Bizimle iletişime geçerek tam olarak ihtiyacınıza uygun cihazlar hakkında uzman ekibimizden bilgi, çözüm önerisi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Adilo Bilişim Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) programı hakkın da detaylı bilgi almak için yazılım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.