Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri


Turnike sistemleri bir kişinin belirlenen alana tek seferde geçmesine izin veren bir kapı şeklidir.

Turnike sistemlerinin amacı

belirlenen alanlar da giriş çıkışları kontrol altına almak, güvenli geçiş trafiği oluşturmak, özel alanlara girişleri sınırlamak, ücretli geçiş kapıları oluşturmak ve gerek duyulduğunda tüm bu verilerin raporlarını almak.Hem misafirlerin hem personellerin hakkında veri toplamak isteyen aynı zamanda güvenli geçiş kapıları oluşturmak isteyen bir çok kurum ve kuruluşta kullanılmaktadır. 

Adilo Bilişim turnike sistemleri güvenlik sektöründe kendini kanıtlamış markaların güvenilir, dayanıklı ve kaliteli ürünlerinden oluşmaktadır.Ürünlerimiz müşterilerimizin güvenlik, verimlilik ve mimari yapısını desteklemektedir.

Turnike Sistemleri nasıl çalışır

Kapı sistemi olarak da adlandırabileceğimiz bu sistem ihtiyaca yönelik hazırlanan yazılım ve ek güvenlik cihazları kullanılarak daha kapsamlı kullanıma uygun hale getirilebilmektedir.Çeşitli modlar da kullanılan turnike sistemi tek yönlü veya çift yönlü olarak çalışabilir.Kontrollü geçiş modun da geçerli bir kimlik sunulduğunda geçişe izin verirken kilitli moda alındığında geçerli bir kimlik sunulsa dahi geçişe izin vermez. Gerektiğinde turnikelere zaman sınırlaması konulabilir, geçiş yapacak kişilere sınırlama getirilebilir. Belli alanlara erişimi kontrol etmek için giriş çıkış sayısı raporlanabilir.Turnikelere kart okuyucu, parmak izi okuyucu, şifreli okuyucu ve yüz tanıma cihazları monte edilebildiği gibi buton ya da uzaktan kumanda bağlanarak da geçişler güvenli bir şekilde sağlanabilmektedir. 

TURNİKE SİSTEMİ ÇEŞİTLERİ

Tiripod Turnike (Bel turnike)

Tripod turnike geleneksel seçimdir. Belde yüksekliğe sabit bir kol bariyeri vardır, bu da bir kullanıcı yetkilendirildikten sonra döner ve girişe izin verir. Çalışanların erişim kontrolünden lobi girişlerine kadar birçok uygulamada dayanıklı ve esnek bir seçenek.

Optik Turnike (Hızlı Geçiş Turnike)

Optik turnike şu anda mevcut olan teknolojik olarak en gelişmiş giriş kontrol sistemidir. Kişileri hızlı bir şekilde tanımlamak ve kayıtları kaydetmek için bir kızılötesi ışın kullanırlar. Optik turnike genellikle, güvenlik ve pasifliğin olduğu, otel lobileri veya kurumsal binalar gibi estetiğin önemli olduğu ortamlarda kullanılır.

BOY TURNİKE

Tam boy turnikeler genellikle 7ft boyunda dururlar ve bu nedenle geleneksel bel-yükseklik sistemlerinden daha fazla fiziksel güvenlik sunarlar. Döner kapı, trafik akışını kontrol eder ve tek veya iki yönlü olabilir. 

Tam Boy Turnike

Tam boy turnikeler genellikle 7ft boyunda dururlar ve bu nedenle geleneksel bel-yükseklik sistemlerinden daha fazla fiziksel güvenlik sunarlar. Döner kapı, trafik akışını kontrol eder ve tek veya iki yönlü olabilir. Tam boy turnike iç veya dış mekanlarda kullanılabilir. Maksimum güvenlik sunarlar, ancak estetik açıdan tatmin edici değildirler ve genellikle üretim ve dağıtım depolarında, hassas hükümet ve askeri komplekslerde ve endüstriyel ortamlarda kullanılırlar.