Parmak İzi Okuyucular

PARMAK İZİ OKUYUCU

Parmak İzi Okuyucu 50.000 farklı parmak izini birbirinden ayırabilen teknolojiye sahiptir.

Parmak izi okuyucu nedir ?

Parmak izi okuyucular insan vücudunun biometrik özellikleri kişiye özel ve benzersizdir dolayısı ile duruma kişisel kimlik biçimi de diyebiliriz.

Cihazda da hata oranı yok denecek kadar azdır çünkü bu cihazlar 50.000 farklı parmak izini birbirinden ayırabilen teknolojiye sahiptir.

Bu gün yüz bin gelişen kuruluş çalışanlarının giriş-çıkış takibini kolay, zamanında ve hatasız verilerle parmak izi okuyucu cihazların yardımıyla yapmaktadır ve bunun sonucu olarak da, doğrudan ve dolaylı işçilik maliyetlerinde önemli bir azalma görülmektedir.

Adilo Bilişim parmak izi okuyucuları ile  büyük kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarına uygun özel yazılımlar ile destekleyip daha işlevsel hale getirerek kullanım amacını genişletmektedir.

Bununla birlikte hemen her ölçekte ofis ve ev sahiplerinin bütçelerine uygun ihtiyaçlarını karşılayacak parmak izi okuyucu seçenekleri de sunmaktadır.

Parmak izi okuyucular

Parmak İzi Okuyucular Nasıl Çalışır ?

Bu cihazlar kişiye özgü olan, parmak üzerinde bulunan eşsiz desenin yüksek çözünürlüklü görüntüsünü oluşturan cihazlardır.

Oluşturdukları görüntüyü hafızasına depolayarak her okumada aynı kişinin tanımlamasını yaparak kayıt altına almaktadır. Parmak izi cihazların okuma hızı kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilmektedir. Adilo Bilişim müşterilerine hassasiyetle seçtiği, en hızlı okumayı yapan (0.1 sn.) ve ileri teknolojiye sahip,  verimliliği yüksek ürünler sunmaktadır.

Parmak izi okuyucular 5 ana kısımdan oluşmaktadır.

Bunlar; sensör, işlemci, veri tabanı, ekran – ara Yüz ve yazılım. Bu 5 ana parçayla okuma, karşılaştırma ve kayıt işlemlerini yapan Parmak izi Okuyucular topladığı verileri Wİ-Fi, Ethernet yada USB portları ile bağlantı kurularak bilgisayarınıza aktarabilmektedir.

Parmak İzi Nasıl alınır ?

parmak izi okuyucular

 

Adilo Bilişim PDKS yazılımları ile personellerinizin giriş-çıkış saatlerinin takibini sağlayabilir, mesai ve maaş hesaplamalarını yapıp bordro hazırlayabilir, devamsızlık ve vardiya raporları ile performans değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Parmak izi okuyucular güvenlik sektöründe büyük önem taşıyan cihazlardır.

Biometrik verilerin taklit edilememesi, değiştirilememesi, çalınamaması gibi özellikleri güvenlik koşullarını en üst seviyeye taşımak için çok önemli faydalar sağlamaktadır.

Cihazların bir çok güvenlik sistemi ile entegre edilebilmesi kullanım alanını genişletmektedir.

Özel bilgi veya değerli eşyalarınızın bulunduğu alanlara

parmak izi sistemlerini kullanarak giriş-çıkışlara kısıtlama getirebilir, isteğe ve ihtiyaca göre oluşturduğumuz özel yazılımlarımızla kayıt altına alabilirsiniz.

Adilo Bilişim parmak okuyucu hakkın da daha detaylı bilgi sahibi olmak için, cihazları kullanmak istediğiniz alana yönelik çözüm önerileri almak yada geliştiren fikirlerinizi bizimle paylaşmak için 0212 221 03 20 den bizlere ulaşabilirsiniz. Ekibimiz sizleri dinlemek için hazır olacaktır.

DAİMA KALİTE

Parmak izi alımlarınızda personelimiz tarafından montaj işlemleri yapılarak nasıl kullanılacağı konusunda eğitimler birkaç saat içinde verilir ve sisteminiz aynı gün aktif hale getirilir. Hizmet öncesi -sonrası takıldığınız ve merak ettiğiniz konularda destek ekibimizle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

PARMAKİZİ OKUYUCULARIN AVANTAJLARI

Parmak İzi Personel Takip Programı avantajları

  • Parmak izi okuyucular hızlı, gerçekçi ve doğru veriler sağlar ve kullanımı kolaydır.
  • Bir şifre tahmin edilebilir ama parmak izi tahmin edilemez.
  • Parmak izi okuyucular en güvenilir kimliktir sahtesi yapılamaz
  • Geçiş kartı, şifre, anahtar unutulabilir veya kaybolabilir ama parmak izi unutulmaz, kaybolmaz.
  • Parmak izi okuyucularının hata riski yoktur.
  • Parmak izi Okuyucular ile İstenilen alanlara ulaşım parmak izi okuyucularla kişi kısıtlaması yapılabilir ya da zaman sınırlaması konulabilir.