Parmak İzi Okuyucular

Parmak İzi Okuyucu Sistem Nedir

Parmak izi okuyucular parmağın biyometrisini ölçerek biyolojik verileri analiz eder ve hafızasına kaydeder.

İnsan vücudunun biyometrik özellikleri kişiye özel ve benzersizdir dolayısı ile duruma kişisel kimlik biçimi de diyebiliriz. Parmak izi okuyucular da hata oranı yok denecek kadar azdır çünkü bu cihazlar 50.000 farklı parmak izini birbirinden ayırabilen teknolojiye sahiptir.

Parmak izi okuyucu kişiye özgü olan, parmak üzerinde bulunan eşsiz desenin yüksek çözünürlüklü görüntüsünü oluşturan cihazlardır.

Oluşturdukları görüntüyü hafızasına depolayarak her okumada aynı kişinin tanımlamasını yaparak kayıt altına almaktadır. Parmak izi okuyucunun okuma hızı kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilmektedir.

Parmak İzi Okuyucu Modelleri

OP-P5005 Parmak İzi Okuyucu
OP-P5005 Parmak İzi Okuyucu

Özellikler Parmak İzi / Kart Kayıt Kapasitesi : 3.000 Tanıma Metodu : Parmak İzi, Kart, Şifre Log Kapasitesi : 200.000 Ekran Boyutu : 4.3 inch TFT Renkli Ekran Röle : Var Haberleşme : TCP/IP, USB

OP C37 Parmak İzi Okuyucu
OP C37 Parmak İzi Okuyucu

Özellikler Parmakizi / Şifre Kayıt Kapasitesi : 1.000 Tanıma Metodu : Parmakizi, Kart, Şifre Log Kapasitesi : 100.000 Ekran Boyutu : 2.4 inch TFT Renkli Ekran Röle : Var Haberleşme : TCP/IP, USB

OP-P3003 Parmak İzi Okuyucu
OP-P3003 Parmak İzi Okuyucu

Özellikler Parmak İzi / Şifre Kayıt Kapasitesi : 3.000 Tanıma Metodu : Parmak İzi, Kart, Şifre Log Kapasitesi : 200.000 Ekran Boyutu : 2.8 inch TFT Renkli Ekran Röle : Var Haberleşme : TCP/IP, USB

OP P62 Parmak İzi ve Kart Okuyucu
OP P62 Parmak İzi ve Kart Okuyucu

Özellikler Parmak İzi / Şifre Kayıt Kapasitesi : 2.000 Tanıma Metodu : Parmak İzi, Kart, Şifre Log Kapasitesi : 100.000 Ekran Boyutu : 122*32 Monokrom Mavi Ekran Röle : Var Haberleşme : TCP/IP, USB, Wiegand Giriş

OP-T6 Dokunmatik Ekran Parmak izi Okuyucu
OP-T6 Dokunmatik Ekran Parmak izi Okuyucu

Özellikler Parmak İzi / Şifre Kayıt Kapasitesi : 3.000 Tanıma Metodu : Parmak İzi, Kart, Şifre Log Kapasitesi : 200.000 Ekran Boyutu : 2.8 inch TFT Renkli Ekran Röle : Var Haberleşme : TCP/IP, USB

Parmak İzi Okuyucular Nasıl Çalışır?

Parmak izi cihazları 5 ana kısımdan oluşmaktadır.

Bunlar; sensör, işlemci, veri tabanı, ekran – ara yüz ve yazılım. Bu 5 ana parçayla okuma,  karşılaştırma ve kayıt işlemlerini yapan Parmak izi Okuyucu topladığı verileri Wİ-Fi, Ethernet yada USB portları ile bağlantı kurularak bilgisayarınıza aktarabilmektedir.

Adilo Bilişi PDKS yazılımları ile personellerinizin giriş-çıkış saatlerinin takibini sağlayabilir, mesai ve maaş hesaplamalarını yapıp bordro hazırlayabilir, devamsızlık ve vardiya raporları ile performans değerlendirmesi yapabilirsiniz.,

Adilo Bilişim müşterilerine hassasiyetle seçtiği, en hızlı okumayı yapan (0.1 sn.) ve ileri teknolojiye sahip,  verimliliği yüksek ürünler sunmaktadır.

Parmak İzi Okuyucular

Parmak İzi Okuyucular Nereler de Kullanılır?

Parmak izi okuyucular kamu kurumlarında, özel kuruluşlarda, evlerde ve ofislerde kısacası üst düzeyde güvenlik sağlamak istenen her alanda kullanılmaktadır.

Çalışanların takibinde hızlı, gerçekçi, doğru verilerle hareket edip iş yükünü azaltmak isteyen her kuruluşun kullanabileceği cihazlardır.

Parmak izi cihazlar güvenlik sektöründe büyük önem taşımaktadır. Biometrik verilerin taklit edilememesi, değiştirilememesi, çalınamaması gibi özellikleri güvenlik koşullarını en üst seviyeye taşımak için çok önemli faydalar sağlamaktadır. Cihazların bir çok güvenlik sistemi ile entegre edilebilmesi kullanım alanını genişletmektedir.

Özel bilgi veya değerli eşyalarınızın bulunduğu alanlara, parmak izi ile çalışan kilit sistemlerini kullanarak giriş-çıkışlara kısıtlama getirebilir. İsteğe ve ihtiyaca göre oluşturduğumuz özel yazılımlarımızla kayıt altına alabilirsiniz.

Turnike geçiş sistemlerine parmak izi okuyucuları monte ederek geçişlerin güvenliğini en üst seviyeye taşıyabilir ve kısıtlamalar getirebilirsiniz.

Adilo Bilişim siz değerli müşterilerimize parmak izi sistemleri konusunda uzman ve sektördeki yenilikleri, gelişmeleri yakından takip eden genç, dinamik, güler yüzlü personelleri ile ihtiyacınıza yönelik çözümler üreterek sonuç odaklı hizmetleri ile bir telefon kadar uzağınızdadır. Parmak izi alımlarınızda personelimiz tarafından montaj işlemleri yapılarak nasıl kullanılacağı konusunda eğitimler birkaç saat içinde verilir ve sisteminiz aynı gün aktif hale getirilir. Hizmet öncesi -sonrası takıldığınız ve merak ettiğiniz konularda destek ekibimizle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

Parmak İzi Okuyucular Nasıl Çalışır?

1- Parmak izi okuyucular hızlı, gerçekçi ve doğru veriler sağlar ve kullanımı kolaydır.

2- Bir şifre tahmin edilebilir ama parmak izi tahmin edilemez.

3-  Parmak izi okuyucular en güvenilir kimliktir sahtesi yapılamaz

4- Geçiş kartı, şifre, anahtar unutulabilir veya kaybolabilir ama parmak izi unutulmaz, kaybolmaz.

5- Parmak izi ödünç verilemez ve bu sayede her zaman gerçek kişiye ait doğru veriler sistemde kayıt altına alınır.

6- Parmak izi okuyucularının hata riski yoktur.

7- Parmak izi Okuyucular ile İstenilen alanlara ulaşım parmak izi okuyucularla kişi kısıtlaması yapılabilir yada zaman sınırlaması konulabilir.

8- Dönemsel veya sözleşmeli çalışanlarınıza sürekli kart çıkarma iş yükünü ortadan kaldırır ve kart maliyetinden sizi kurtarır.