Optik Turnike

OPTİK TURNİKE

Optik Turnikeler kontrollü ve hızlı şekilde akışı sağlayan cihazlardır.

Optik Turnike (Hızlı geçiş turnikeleri) yoğun ziyaretçi – personel geçiş trafiğinin olduğu alanlarda güvenli, kontrollü ve hızlı şekilde akışı sağlayan cihazlardır. Bu turnikeler güvenlik konusunda olduğu gibi stilleriyle de kusursuz performans sunmaktadırlar. Adilo Bilişim optik turnikeleri gerek dış tasarımı gerekse işlevi açısında müşterilerine maksimum verimlilik ve güvenlik sağlayacak özelliklere sahiptirler.

Adilo Bilişim turnike sistemleri güvenlik sektöründe kendini kanıtlamış markaların güvenilir, dayanıklı ve kaliteli ürünlerinden oluşmaktadır.Ürünlerimiz müşterilerimizin güvenlik, verimlilik ve mimari yapısını desteklemektedir.

T-501
T-501

Optik Turnike T-501 de mimar ve dekoratörlere çok değişik süper modeller yapabilme şansı verilmiştir. Ağaç, mermer, granitin yanında deri ve çeşitli ceviz, meşe, zeytin kaplamalar kullanılarak çok lüks çözümler ve kendilerine özel dekorasyonla [...]

T-401
T-401

Optik Turnike T-401 bankalar ve holdingler gibi lükslük ve prestijin ön plana çıktığı yerlerde, hızlı ve yoğun ziyaretçi-personel girişlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

T-301
T-301

Optik Turnike T-301 ile bir koridor oluşturur. Bu koridorun ortasında camdan veya pleksiglastan geçişi engelleyen bir perde/kanat vardır. Ziyaretçi kartını okuttuğunda bu perde/kanat açılır.

T-201
T-201

Optik Turnike T-201 de kanatlar doğrusal hareket ederek açılarak-kapanır. Bu modellerin üst kısımları paslanmaz çelik, mermer veya granit olabilir. İstenirse cilalı kaplamalı ağaç ta olabilir. Standart modellerimizde koridor yanları klasik siy [...]

T-101
T-101

Optik Turnike T-101 bankalar ve holdingler gibi lükslük ve prestijin ön plana çıktığı yerlerde, hızlı ve yoğun ziyaretçi-personel girişlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Adilo Bilişim Optik Turnikelerinde mimar ve dekoratörlere çok deği [...]

T-111
T-111

Adilo Bilişim Optik Turnike T-111 mimar ve dekoratörlere çok değişik süper modeller yapabilme şansı yapabilir. Ağaç, mermer, granitin türevi ve çeşitli ceviz, meşe, zeytin kaplamaları, çok lüks odalar ve kendilerine özel dekorasyonlar gerçekle [...]

HIZLI GEÇİŞ TURNİKELERİ NASIL ÇALIŞIR?

Adilo Bilişim optik turnikeleri geçişin sağlanacağı alana uygulanarak bir koridor oluşturulur. Oluşturulan bu koridorun arasında geçişlerde kontrolü sağlamak için engelleme yapan cam veya pleksiglastan kanatlar vardır. Geçiş yapacak ziyaretçi yada personel kartı okuttuğunda kanat açılır. Aradan geçiş yapılırken koridordaki alıcı sensörler geçişi algılar takip eder geçiş gerçekleştikten sonra kanatları kapatır. Bir ziyaretçinin geçişi sırasında arkasında diğer kişinin kartını okutmadan geçmeye çalışılması durumunda sistem yetkisiz geçişi algılar kanatları aniden kapatır ve yerleşik alarm sistemini devreye sokarak güvenlik personelini uyarır.

Kolay Biyometrik Entegrasyon

Turnikeler kart okuyucu ve parmak izi okuyucu ile entegre edilebildiği gibi vip geçişlerde düğme yardımı ile kanatlar açılarak geçişin yapılması sağlanabilmektedir.Çift yönlü kontrollü veya kontrolsüz giriş çıkış imkanı sağlayan turnikelerle aynı zamanda belirli alanlara geçişi sınırlayabilir yada geçişlere süre kısıtlaması getirebilirsiniz.

Turnike sistemi biyometrik kontroller (parmak izi, avuç içi ve retina tarayıcıları,yüz tanıma), kaydırmalı kartlar veya foblar dahil güvenli erişim seçenekleri ile özel ihtiyaçlarınıza göre değiştirilebilir

Acil durumlarda yangın ihbar sisteminden gelen sinyal ile “acil mod” konumuna geçer ve kanatlar açılarak geçiş yolu açılır. Enerji kesintisinde opsiyonel akü desteği ile kanatlar otomatik olarak açık pozisyona geçer.

Erişim Kontrolü ve Ziyaretçi Yönetimi

Adilo Bilişim  turnikeleri sadece harika görünmekle kalmayıp aynı zamanda dünya çapında tesislerde üstün erişim kontrolü ve ziyaretçi yönetimi sağlamakta.

HIZLI GEÇİŞ TURNİKELERİ

İhtiyaçlarınızı karşılamaya hazır

Optik Turnikeler kalabalık ziyaretçi akışının olduğu kurumların, şık ve zarif güvenlik kapıları. Adilo Bilişim Turnikeleri ile üst düzey güvenliğe ulaşın.

Adilo Bilişim ücretsiz keşif hizmeti ile alanında uzman ekipleri turnikelerin uygulanacağı alanın tespitini yapıp, müşterilerinin doğru zamanda doğru ürünlerle maksimum güvenlik ve verimlilik sağlayacakları çözümler sunmaktadır.

OPTİK TURNİKELER NERELER DE KULLANILIR ?

Optik turnike genellikle iç mekan kullanımı için uygundur. Yoğun geçiş trafiğine sebebiyet vermeden güvenliği arttırmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılabilen turnikeler günümüzde müzeler, holdingler, kongre salonları, fabrikalar, iş kuleleri, spor salonları, oteller, devlet kurumları gibi bir çok yerde kullanılmaktadır.