Optik Turnike

Optik Turnike

Optik Turnike (Hızlı geçiş turnikeleri) yoğun ziyaretçi – personel geçiş trafiğinin olduğu alanlarda güvenli, kontrollü ve hızlı şekilde akışı sağlayan cihazlardır. Bu turnikeler güvenlik konusunda olduğu gibi sitilleriyle de kusursuz performans sunmaktadırlar. Adilo Bilişim optik turnikeleri gerek dış tasarımı gerekse işlevi açısında müşterilerine maksimum verimlilik ve güvenlik sağlayacak özelliklere sahiptirler.

Optik Turnikeler Nasıl Çalışır?


Adilo Bilişim optik turnikeleri geçişin sağlanacağı alana uygulanarak bir koridor oluşturulur. Oluşturulan bu koridorun arasında geçişlerde kontrolü sağlamak için engelleme yapan cam veya pleksiglastan kanatlar vardır. Geçiş yapacak ziyaretçi yada personel kartı okuttuğunda kanat açılır. Aradan geçiş yapılırken koridordaki alıcı sensörler geçişi algılar takip eder geçiş gerçekleştikten sonra kanatları kapatır. Bir ziyaretçinin geçişi sırasında arkasında diğer kişinin kartını okutmadan geçmeye çalışılması durumunda sistem yetkisiz geçişi algılar kanatları aniden kapatır ve yerleşik alarm sistemini devreye sokarak güvenlik personelini uyarır. Optik Turnike kart okuyucu ve parmak izi okuyucu ile entegre edilebildiği gibi vip geçişlerde düğme yardımı ile kanatlar açılarak geçişin yapılması sağlanabilmektedir.Çift yönlü kontrollü veya kontrolsüz giriş çıkış imkanı sağlayan turnikelerle aynı zamanda belirli alanlara geçişi sınırlayabilir yada geçişlere süre kısıtlaması getirebilirsiniz.
Acil durumlarda yangın ihbar sisteminden gelen sinyal ile “acil mod” konumuna geçer ve kanatlar açılarak geçiş yolu açılır. Enerji kesintisinde opsiyonel akü desteği ile kanatlar otomatik olarak açık pozisyona geçer.

Optik Turnikelerin Mimari Uyumluluğu


Optik Turnikelerin dış çerçevesinin kullanılacağı alanın dekorasyonuna göre tasarlanabilir olması günümüzde özellikle prestij sahibi veya dekoratif bütünlüğü önemseyen kuruluşların, mimarların öncelikli tercihi olmaktadır. Hem geliştirilmiş güvenlik özellikleri hemde tasarımı ile verimliliği yüksek olan bu turnikelerin üst kısımları paslanmaz çelik, mermer veya granit yapılabilir, dış tasarımında ağaç, granit, meşe, deri gibi malzemeler kullanılarak harika modeller tasarlanabilir. Bir kaç tasarlanmış optik turnike örneği verelim eminiz sizde bu resimlerle bizim kadar optik turnikeleri seveceksiniz 🙂

Adilo Bilişim optik turnikelerin güvenlik işlevini genişletmek ve geçişleri daha seri hale getirmek için müşterilerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda, ürettiği çözümlerle memnuniyeti de üst seviye de tutmayı başaran seçkin bir firmadır. Parmak izi okuyucu, yüz tanıma cihazı ve iris okuyucu cihazları optik turnikelere monte ederek personelin kartımı kaybettim, unuttum, çalındı mazeretlerini ortadan kaldırır. Kart maliyetinden müşterilerini kurtarmakla birlikte pdks yazılımları ile personelin giriş çıkışları raporlanabilir ve ay sonlarında maaş hesaplamaları yapılabilmektedir.

Bu turnikeler güvenlik personelinin iş yükünü azaltmakla birlikte insan gözünden kaçabilecek kontrolsüz geçiş yada keyfi opsiyonlu geçişlerin oluşumunu engeller ayrıca daha az güvenlik personeli kontrolüne ihtiyaç duyan optik turnikeler kurum ve kuruluşların güvenlik personeli maliyetinde düşürmektedir.

Optik Turnikeler Nerelerde Kullanılır?


Optik turnike genellikle iç mekan kullanımı için uygundur. Yoğun geçiş trafiğine sebebiyet vermeden güvenliği arttırmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılabilen turnikeler günümüzde müzeler, holdingler, kongre salonları, fabrikalar, iş kuleleri, spor salonları, oteller, devlet kurumları gibi bir çok yerde kullanılmaktadır.

Adilo Bilişim ücretsiz keşif hizmeti ile alanında uzman ekipleri optik turnikelerin uygulanacağı alanın tespitini yapıp, müşterilerinin doğru zamanda doğru ürünlerle maksimum güvenlik ve verimlilik sağlayacakları çözümler sunmaktadır.


Daha fazla teknik bilgi ve optik turnike fiyatları hakkında  bilgi için bize ulaşın 0212 221 03 20

 

.