Bekçi Tur Kontrol Sistemi

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ NEDİR ?

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ NEDİR ?

Güvenlik personeli ile korumanın sağlandığı alanlar için planlanan devriye turlarının gerçekleşip gerçekleşmediğini kayıt altına alan sisteme bekçi tur kontrol sistemi denir.

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR ?

Bekçi tur kontrol sistemi kalemi noktaya okutulur, yazılım raporlar.

Bekçi tur kalemi, Bekçi tomu, Kontrol noktası ve Bekçi tur yazılımı olmak üzere 4 parçadan oluşmaktadır.Kontrol noktalarına kalem okutulur raporlanır.

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ TANIMI

Bekçi Tur Kontrol Sistemi güvenlik personeli ile korumanın sağlandığı alanların güvenlik ve emniyet gereksinimlerini karşılamak için planlanan devriye turlarının gerçekleşip gerçekleşmediğini kayıt altına alan sisteme bekçi tur sistemi denir.

Güvenlik personelinin oluşturulan kontrol noktalarını belirlenen zaman dilimlerinde ziyaret etmesi ile alanın kontrolü sağlanır. Daha sonra bilgisayar ortamına aktarılan bekçi tur sistemi verileri detaylı şekilde raporlanabilmektedir. Güvenlik personeli tur takip sistemi olarak ta tanımlayabiliriz.

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

Güvenlik Tomu
Güvenlik Tomu

Bekçi Tur Sistemi Güvenlik Tomu Türm Bekçi Tur Sistemlerine İlave edilebilir Sete Ekstra olarak alınabilir

Güvenlik Noktası
Güvenlik Noktası

Bekçi Tur Sistemi Güvenlik Noktası Türm Bekçi Tur Sistemlerine İlave edilebilir Sete Ekstra olarak alınabilir

PRVS 9000 Bekçi Tur Sistemi
PRVS 9000 Bekçi Tur Sistemi

PRVS 9000 Bekçi Tur Sistemi Kullanım Alanları Plazalar, Avmler, Hastahaneler, Güvenlik Firmaları, Üretim Tesisleri Set İçeriği  Bekçi Kalemi, 6 Adet Kontrol Noktası,3 Ader Bekçi Tomu, Usb Kablosu Şarj Adaptörü, Dubel-Vida, Program Kurulum [...]

Prvs 10 Bekçi Tur Sistemi
Prvs 10 Bekçi Tur Sistemi

  Prvs 10 Bekçi Tur Sistemi Kullanım Alanları Plazalar, Avmler, Hastahaneler, Güvenlik Firmaları, Üretim Tesisleri Set İçeriği  Bekçi Kalemi, 6 Adet Kontrol Noktası,3 Ader Bekçi Tomu, Usb Kablosu Şarj Adaptörü, Dubel-Vida, Program Kur [...]

Prvs 20 Bekçi Tur Sistemi
Prvs 20 Bekçi Tur Sistemi

  Prvs 20 Bekçi Tur Sistemi Kullanım Alanları Plazalar, Avmler, Hastahaneler, Güvenlik Firmaları, Üretim Tesisleri Set İçeriği  Bekçi Kalemi, 6 Adet Kontrol Noktası,3 Ader Bekçi Tomu, Usb Kablosu Şarj Adaptörü, Dubel-Vida, Program Kur [...]

PR 9650 Bekçi Tur Sistemi
PR 9650 Bekçi Tur Sistemi

  PR 9650 Bekçi Tur Sistemi Kullanım Alanları Plazalar, Avmler, Hastahaneler, Güvenlik Firmaları, Üretim Tesisleri Set İçeriği  Bekçi Kalemi, 6 Adet Kontrol Noktası,3 Ader Bekçi Tomu, Usb Kablosu Şarj Adaptörü, Dubel-Vida, Program Kur [...]

 

Bekçi tur kontrol sistemi

sayesinde kontrolü ihmal edilmiş alan veya noktanın kalmasının Günümüzde güvenlik görevlisi ile güvenliğini sağlayan birçok kurum, kuruluş ve özel yaşam alanları bulunmaktadır.

Birçok kez karşılaştığımız, duyduğumuz, okuduğumuz, haberlerde izlediğimiz güvenlik personelinin dikkatsizliği ya da görev ihlali sonucunda ortaya çıkan olumsuzluklar yaşanmaktadır. Örneğin tesis alanının büyüklüğü, hava şartlarının olumsuzluğu deviye alanının çok katlı olması, personelin uyuması vb. durumlar güvenlik görevlisinin o an devriye programına uymaması için etken olabilir.

Bekçi Tur sistemi güvenlik personelinin görev ihlali sonucu oluşabilecek Vandalizm, hırsızlık, kurumsal casusluk, yangın, su baskını ve zarar verici kazalar ile oluşabilecek can kayıplarını ya da pahalı kayıpları önlemek için tasarlanmıştır.

bekçi tur kontrol sistemi

bekçi tur kontrol sistemi

Adilo Bilişim sizlere üretici firma tarafından tavsiye edilen fiyat politikası ile uygun fiyata satın alabileceğiniz en işlevsel ve zahmetsiz, farklı Bekçi Tur Kontrol Sistemi ürün çeşitleri sunmaktadır.

Bekçi tur sistemini alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu Türkiye’de üretilen ürünlerin tercih edilmesidir. Yurt dışından ithal edilen ürünlerinin tamir masrafları yüksek ve yedek parça stoklu bulunmamaktadır. Örnek verecek olursak ithal bir Bekçi (Devriye) Tur Sisteminde  işlemci yandığı zaman mecburen yeni bir cihaz almanız gerekmektedir.

Devriye Tur Kontrol Sistemi nasıl çalışır ?

Bekçi tur kalemi, Bekçi tomu, Kontrol noktası ve Bekçi tur yazılımı

olmak üzere 4 parçadan oluşmaktadır.Devriyenin yapılmasının istendiği alanlarda duvara basit pilsiz kontrol noktaları monte edilir güvenlik görevlisi devriye turu sırasında bu kontrol noktalarına küçük bir el feneri ebatın da olan Bekçi tur kalemini okutarak diğer kontrol noktasına yönelir ve aynı işlemi gerçekleştirir. Tamamlanan Devriye turunun ardında bekçi tur kalemi ile toplanan veriler bir usb kablo yardımı ile bilgisayar ortamına aktarılır. Bilgisayara kurulan yazılım yardımı ile tur raporları alınabilir ve bu raporlar sayesinde belirlenen bölgelerin hangi tarihte, saat kaçta, hangi görevli tarafından kontrol edildiği, kolaylıkla izlenerek tespit edilebilir.

bekçi tur kontrol sistemiBekçi Tur Kontrol Sistemi nerelerde kullanılır?

Bir bekçi tur sistemi uygulanması kurum ve kuruluşların zaman içinde doğru bir şekilde personelini izleme, güvenlik hizmetini üst seviyeye taşıma, daha etkin bir şekilde varlıklarını ve canını koruması için yardımcı olmaktadır.

Bu nedenle artık bir çok yerde bekçi tur kontrol sistemi kullanılmaktadır.Güvenlik şirketleri : Personeli izlemek, koruma devriye turlarını yönetmek ve raporlama yapmak için.

 

Eğitim Enstitüleri : Öğrencilerinin güvenliğini artırmak için

Emlak – Konut Şirketleri : Kendi binalarını hırsızlık ve hasarlara karşı korumak için

Maliye Enstitüleri : Dış tehditlere karşı güvenliğini sağlamak için

Depo Departmanları: Mal güvenliğini sağlamak için

Üretim tesisleri: Üretim sürecinin her yönüyle zararlardan ve kayıt dışı olaylardan korumak için

Özel yaşam alanları, siteler: Can ve mal güvenliğini sağlamak için

Plazalar: gerektiğinde kat içleri ve dış alanın güvenli kontrolünü sağlamak için

Bu saydıklarımızın dışında 7/24 güvenlik personeli ile korunan oteller, hava alanları, ulaşım tesisleri, eğlence merkezleri, fabrikalar, vb. tüm alanların bekçi tur sistemi ile güvenliği arttırılabilir ve kontrolü sağlanabilir.

BEKÇİ TUR RAPOR ÖRNEKLERİ

Bekçinizin performansını raporlardan takip edin.

Genel rapor, Vardiya raporu, Tur raporu, Devriye raporu, Nokta raporu, Olay raporu …

Bekçi tur kontrol sistemi program fiyatları