IP Kameralar

IP Kamera Nedir?

Son yıllarda kullanımı giderek artan IP Kameralar; yapısında bulundurduğu sensörler dolayısıyla anlık olarak görüntüyü yakalayıp, dijital verilere çevirme işlemini yaptıktan sonra ağ (network) aracılığıyla izin verilen kullanıcılara ulaştıran bir görüntüleme teknolojisi sistemidir.

IP kameralar, istenilen noktaların güvenliği veya farklı nedenlerle uzaktan izleme ve kayıt alma işlemelerini gerçekleştirmek için network ya da internet bağlantısından faydalanarak kablolu-kablosuz kullanıma olanak sağlayan ileri düzey görüntüleme teknolojisidir.
IP Kameraların tercih edilme nedenlerinin başında kullanıcısına ekstra maliyetler çıkarmaması; kayıt cihazları, kartlar vb. aparatlar gibi ekstra ek sistemlere gerek duymaması; pratik ve kolay kullanımıdır. Ip Kameraların en büyük avantajlarından biri yer-mekan sorunu olmadan internet bağlantısının olduğu her yerden istenilen noktanın görüntülü, sesli ve canlı olarak laptopunuzdan, cep telefonunuzdan, PDA’nızdan kolaylıkla izleyebilme olanağı sağlamasıdır. Ayrıca kullanım amacına ve işlevlerine göre Adilo Bilişim  IP Kamera fiyatları geniş bir aralıkta olup her bütçeye uygundur.

Pazar Payı Artıyor

Yapılan araştırmalara göre de 2006 yılında pazarda %15 oranında IP, %85’inde ise analog kamera sistemleri tercih edilirken, 2008 yılına geldiğimizde %32 IP Kameralar, % 68 Analog kameralar tercih edilmiş. Sonuçlara göre iki yıl gibi bir zaman diliminde IP Kamera Pazar payını 2 kat arttırmış.

 

IP Kameralar

 

IP Kameralar nerelerde kullanılır?

Ip Kameralar kullanım amaçlarına göre üç kategoride kullanılmaktadır.Güvenlik, web uygulamaları, uzaktan görüntüleme. Güvenlik kategorisinde; depo ve ev güvenliğinde, hastanelerde, mağaza zincirlerinde, ofis görüntülemeleri vb. alanlarda kullanılır.
Uzaktan görüntüleme amacıyla kullanımlarda ise; bebek bakımı, bilimsel görüntülemeleri, trafik görüntülemeleri, endüstriyel sahaları uzaktan görüntülemelerde, trafik görüntülemeleri vb. alanlarda.
Web uygulamalarında; eğlence mekanları (cafe, restaurant, clup), turizm uygulamaları, kampus uygulamaları ve okul uygulamaları gibi çeşitli alanlarda tercih edilir.

Neden IP Kameraları Tercih Etmeliyiz?

– Üzerinde bulunan hareket sensörleri ile harekete duyarlılık algılaması yaptırabilir, farklı farklı alanları hareket sensörüne tanıtabilirsiniz.
-Kendi internet bağlantınız dışında wireless üzerinden de kullanma olanağı sunar.
-Kurulumu son derece kolay bakım ve işletme maliyetleri analog nereydese yok gibidir.
-IP Kameralar istenildiği şekilde programlanabilme özelliğine sahip olduklarından dolayı; hareketi algılama, görüntüyü depolama, alarm yönetimi (yangın, hırsız vb.) gibi işlevlere de sahiptir.
-IP kameralar analog kameralarla karşılaştırıldığında arada en büyük fark görüntüyü değerlendirme şeklidir. IP kameralar “anlık” görüntü yakalama prensibiyle çalışmakta ve yakalanan görüntüyü sayısal veriler şeklinde depolayarak izinli networklerden erişim imkanı verirken; analog kameralarda yakalanan görüntü DVR adlı cihaza aktarılır.
-IP Kameralar yüksek görüntü kalitesi ve çözünürlük olanağı sunmakta ve çalışırken bilgisayara ihtiyaç duymamaktadır.

Adilo Bilişim titizlikle seçtiği son teknolojiye sahip IP kameraları, sorunsuz ve çözüm odaklı hizmeti ile müşterilerine sunarak memnuniyeti üst seviyede tutmaktadır. Hizmet sonrası alanında uzman teknik destek ekibimizle müşterilerimizin her zaman yanında olmakla birlikte yaptığımız her işin sonuna kadar arkasındayız.

IP kameralar  hakkında merak ettiğiniz konularda ve kamera fiyatları hakkında bilgi almak için 0212 221 03 20 den bize ulaşabilirsiniz.